
J.A.A. Donath
Bemutatkozás
Eredetileg Jenei András néven látta meg a napvilágot és ugyan tizenkét évesen már próbálkozott írással – ráadásul egy kalóztörténethez majdnem teljes világot épített – , akkor még nem gondolta, hogy sokkal később kötetei lesznek…
Első könyvét– ami közel sem fantasy volt – 2009-ben adták ki, s másfél évvel később, mikor a második írása– műtéti altatás alatti álmaiból készített egy könyvet – is az olvasók kezébe került, akkor kapta azt az erősen negatív véleményt, amitől elindította írási stílusát a fantasy felé. Így született meg a Triannita, s így érkezett meg tulajdonképp J.A.A. Donath is.
Vallja, hogy olyan nagy hatással volt rá G.R.R. Martin Trónok harca ciklusa, hogy azt érezte: ilyesmit szeretne írni, de kihagyná belőle a sárkányokat, a varázslatot, a megszokott idegen lényeket. Így aztán megalkotta a Triannita lovagrendjét, annak minden apró részletével; jelképek, pajzsok és címerek, középkori világ és törvényei, birodalmak és zászlók, hit és minden szereplő élete… Egészen öt köteten és egy külön novellán át.
Bár a szerző eredeti nevén több zsánerben alkot, ezt a nevet csak a fantasy, s ezen belül is leginkább a reális, amolyan epikus fantasy műfajra korlátozta eddig.
„ Hiszem, hogy egy történet akkor is lehet egész, ha minden valódi, csak a világ új.”
A Triannita krónikák után megírt egy igazi – amolyan sárkányos, mágusos– történetet is, majd nemrég érkezett meg egy kétrészes regénye is ( Calderania ) , ahol pedig ugyan visszatért az epikus stílushoz, ám a korszak és a kultúra nem lovagkori lett, hanem ötvözte a keletet és az északot.
Írásaihoz mindig mélyen beleássa magát az adott témába, s amikor mesél, ő maga is benne él a regényeiben. Mindig más karakterben, de ott van ő is vagy lélekként, vagy egy harcos gondolataiban, esetleg egyképben, tevékenységben…
„ Csak rágyújtok egy pipára, hallgatok egy ihletadó epikus zenét, aztán amint elvitte a szél a karikákat, már ülök is a gép elé és alkotom az újabb kalandokat.”
Ha többet akarsz tudni a szerzőről, irány a honlapja:
Podcsat adások